Adaptyvūs žibintai, kaip tai veikia? - Xenauto.lt

Adaptyvūs žibintai, kaip tai veikia?

adaptyvus zibintai

Automobilių žibintai per daugelį metų labai pasikeitė. Tačiau daugelio modelių žibintų pagrindinės funkcijos yra tokios pačio kaip ir prieš daug metų. Pagrindinis jų tiklsas – apšviesti kelią ir būti matomam kelyje. Dėl naujųjų adaptyviųjų žibintų priekinių žibintų, automatinės tolimosios šviesos atrodo atrodo jau labai sena technologija. Taigi pažiūrėkime kuom naujieji adaptyvūs žibintai yra tokie pažangūs?

Kas yra adaptyvūs žibintai?

Jie žinomi kaip prisitaikantys žibintai arba prisitaikančios tolimosios šviesos (ADB – adaptive driving beam). Jie apšviečia kelią taip pat ryškiai, kaip tradicinės tolimosios šviesos. Vietoje to, kad žmogus ar automobilio kompiuteris reguliuotų šviesas tarp dviejų padėčių, adaptyvių žibintų sistema naudoja jutiklius ir specialius šviesos blokus kurie gali pakeisti šviesos formą, ryškumą ir kryptį. Tai galima padaryti naudojant sklendžių sistemą, kuri automatiškai blokuoja dalį žibinto šviesos srauto arba matricos tipo šviesų bloką, sudarytą iš kelių šviesos šaltinių, kuriuos prireikus galima įjungti ir išjungti. Prisitaikantys žibintai taip pat gali reikšti šviesas, kurios reaguoja į vairavo pasukimo kampą, tačiau ši sistemos yra funkciškai skirtingos nuo čia aprašytos šviesų sistemos.

Geresnis matomumas ir mažiau blaškymosi

Įprastos automatinės tolimųjų šviesų sistemos yra gana puikios, tačiau jeigu vairuojate priemiesčio zonoje, kurioje vyksta eismas ir yra gatvių žibintai, jos gali susipainioti ir palikti esantį rėžimą, kai to daryti neturėtų, ar kaikuriais atvejais greiti keisti rėžimus, kai priartėja prie gatvės žibinto ar sutikęs priešpriešai atvažiuojančio automobilio šviesas, kas gali erzinti ir bloginti matomumą. Adaptyvūs išmanūs žibintai padeda išvengti šių problemų, nes ši sistema skaito kelią ir aplinką ir apšviečia ten kur reikia. Vietoje rėžimo persijungimo, tiesiog keičiasi šviesų ryškumas ir forma atsižvelgiant į esamą aplinką.

Saugumas prastomis oro sąlygomis

Jeigu teko važiuoti miglotą ir lietingą naktį, žinote tą jausmą, kai nei artimosios, nei tolimosios šviesos tinkamai neapšviečia kelio tokiomis sąlygomis. Adaptyvūs žibintai šioje situacijoje nebus stebukladarys ir visko neišspręs, tačiau jos gali daug tiksliau apšviesti kelią ir mažiau atspindėti į rūką. Ši sistema gali pakeisti šviesos formą, o kaikurios sistemos gali pasitelkti į pagalbą ir rūko žibintus, kurie padės apšviesti daugiau kelio žemiau ir į šonus, kad būtų pagerintas matomumas.

Neakina aplinkinių

Nepaslaptis, kad naujų automobilių šviesos vis ryškėja. Dabar net artimosios šviesos gali akinti kitus vairuotojus ir pėsčiuosius. Kadangi adaptyvūs žibintai neleidžia ryškiai šviesti į kitus vairuotojus ir pėsčiuosius, ši sistema padės kitiems geriau matyti kelią. Jei iš priekio atvažiuoja transporto priemonė, dalis šviesos yra užblokuojama arba išjungiama, kad neakinti kito vairuotojo, o likusi kelio dalis būtų apšviesta ryškios šviesos. Taigi tai padeda abiems pusėms išsaugoti daugiau matomumo kelyje.

Parašykite komentarą

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

X