Kodėl neveikia xenon žibintas? Galimos problemos ir sprendimų būdai.

Kodėl neveikia xenon žibintas? Galimos problemos ir sprendimų būdai.

nesviecia xenon zibintas

Šiame straipsnyje pateiksime keletą galimu problemų ir sprendimų būdų, kodėl gali neveikti xenon žibintas.

Gal jūsų xenon žibintai staiga nustoja šviesti, o gal neveikia visiškai? Automobilio apšvietimas labai svarbus komponentas saugumui kelyje, todėl šias problemas rekomenduojama spręsti nedelsiant.

Dažniausios problemos, kodėl gali neveikti xenon žibintas

Xenon sistema gali turėti daugiau įvairių problemų, tačiau pagrindines priežastis aprašysime šiame straipsnyje žemiau.

Problemų sąrašiukas, kurias aptarsime čia:

-Neveikiantis xenon blokas

-Xenon lemputės perdegimas

-Blogas lemputės uždegėjas

-Silpnas apšvietimas

1. Neveikiantis xenon blokas

Xenon blokas yra viena pagrindinių žibinto dalių. Blokas yra atsakingas už tai, kad būtų pasirūpinta priekinių žibintų skleidžiamos šviesos intensyvumu. Jis taip pat valdo lemputes, kad jos neišnaudotų visos transporto priemonės energijos.

Xenon blokelis taip pat veikia kaip transformatorius, nes lemputės veikia tik kintama srove. Srovė iš automobilio akumuliatoriaus yra nuolatinė (DC), o xenon blokas paverčia ją į kintamą (AC).

Šis blokas taip pat reikalingas aptikti, kada lemputės išsijungia. Jis perkrauna jas mikrosekundžių greičiu.

Viena iš dažniausiai pasitaikančių xenon žibintų problemų yra ta, kad lemputei senstant, ji išsijungia dažniau ir kartais xenon blokas perkaista dėl reguliaraus išsijungimo ir įsijungimo. Tokiu atveju galite pastebėti, kad blokas automatiškai išsijungia.

Kaip aptikti xenon bloko gedimą?

Surasti neveikiantį bloką gali būti gana paprasta. Jei jūsų žibintai pradeda mirkčioti, keisti spalvas, mirguliuoti ar pritemti, tai tikriausiai bus sugedęs xenon blokas. Taip pat apžiūrėkite ar nėra vizualių ženklų:

Pažiūrėkite ar nesirenka drėgmė žibinte ar xenon blokas negauna vandens ar nėra kažkokio skysčio nuotekio tiesiogiai ant jo. Pažiūrėkite ar nėra apsvilimo žymių ar korpusas neišsipūtęs. O jeigu turite, tiesiog pasinaudokite multimetru kuris matuoja važą. Jeigu naudosite skaitmeninį ir rodmuo bus 1, reiškiasi blokas yra neveikiantis, o jeigu išvysite kitokį skaitmenį, reiškiasi jūsų blokas yra geras.

Paprasčiausias būdas, esant geram priėmimui prie xenon blokų automobilyje, būtų tiesiog sukeisti xenon blokus su kitos pusės žibinto ir pažiūrėti ar situacija pasikeitė. Kitas būdas pabandyti pakeisti xenon lemputę, tačiau jeigu pakeitus lemputę ji vistiek neužsidega, reiškiasi tikriausiai reikia keisti xenon bloką nauju.

Xenon blokų galite rasti čia: https://xenauto.lt/xenon-blokeliai/

2. Xenon lemputės gedimas

Jeigu xenon žibintai staiga nustojo veikti, tikriausiai galimas lemputės perdegimas. Xenon lemputė mirksi arba skleidžia spragsėjimo garsus dažniausiai dėl jos gedimo.

Kaip aptikti problemą?

Šviesos mirksėjimas yra vienas iš pagrindinių blogos lemputės požymių.

Gera lemputė veiks visada, o bloga gali nustoti šviesti po keletos valandų darbo arba sumirksėti ir staiga užgesti.

Taip pat kai xenon lemputė yra jau į pabaigą, ji pradės skleisti rusvą šviesa, realiai jūsų šviesos švies rožine spalva.

Rekomenduojamas gamintojas OSRAM.

3. Neveikiantis lemputės uždegėjas

Retesniu atveju, gali būti blogas lemputės uždegėjas, jeigu lemputės tipas yra toks kuri yra be uždegėjo ir statosi į jį atskirai.

Šį variantą geriausiai pasilikti vėliau, po lemputės ir bloko patikrinimo. Jeigu su jais viskas gerai, tuomet galima bandyti keisti lemputės uždegėją, paprasčiausiai, jeigu nedega tik vienas žibintas iš dviejų, tuomet užtektų įdėgi uždegėja iš veikiančios pusės ir pažiūrėti ar pakeitus veikia ta pusė, kuri neveikė.

Taip pat jeigu niekas nepadeda, gali būti ir problema su žibinto laidais, galbūt kažkur sistemoje yra nutrukusių laidų, dėl ko neateina srovė kur reikia ir žibintas neveikia.

Kodėl gali būti silpnai apšviečiamas kelias naktį, net jei automobilyje yra xenon sistema?

Viena iš pagrindinių priežasčių, gali būti sudegę xenon žibinto reflektoriai, ko pasekoje reikia juos keisti, kitaip tariant restauruoti žibintus, kad apšvietimas vėl taptų tinkamas važiuojant naktį. Taip pat tai gali būti ir dėl nusidėvėjusių xenon lempučių ar tai nublankusio žibinto stiklo, kurį gali užtekti atnaujinti poliravimo būdu.

Parašykite komentarą

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

X