Kaip padidinti automobilio žibintų efektyvumą nakties metu?

Kaip padidinti automobilio žibintų efektyvumą vairuojant naktį?

straipsnis auto blogas

Šie praktiniai patarimai skirti visiems, kurie nori padidinti automobilio žibintų efektyvumą tamsiu paros metu, o galbūt žibintai aplamai tinkamai nebeapšviečia kelio. Padidėjus važiavimo greičiui, padidėja ir stabdymo kelias, tad papildomas 50-100 metrų matomumas gali padėti anksčiau sureaguoti ir išvengti kliūčių. Taigi pradėkime, keletas būdų:

Apžiūrėkite savo žibintų būklę, galbūt reikalingas žibintų stiklų poliravimas.

Jeigu jūsų automobilio žibintų stiklai apmusoję, drumsti, pageltonavę, ar paveikti UV spindulių, pirmiausiai reikėtų atsinaujinti žibintų stiklus. Žibintų poliravimas, jeigu žibintų stiklai nėra labai stipriai pažeisti, padės vėl žibintų stiklams tapti skaidriais ir blizgiais.

Stipresnio ryškumo lemputės, vairavimui naktį.

Galima pabandyti stipresnio ryškumo lemputes, tokias kaip Osram Night Breaker serijos kurios suteikia iki 150% daugiau šviesos ir padidina matomumą iki 150 metrų. Taip pat šios lemputės dažnai pasižymi baltesnės spalvos šviesa. Kas tuo pačiu suteiks ir papildomo išvaizdumo.

Taip pat galima įsidiegti didesnio galingumo halogenines lemputes, vietoje 55W keisti į 80W. Beje reikėtų paminėti, kad šios galingesnės lemputės iš esmės nėra visiškai teisėtos techninėje apžiūroje, dėl didesnio galingumo ir baltos šviesos spalvos.

Osram Cool Blue Boost serijos lemputės, kurios turi melsvo atspalvio stikliuką, pasižymi didesniu šviesos efektyvumu bei suteikia šviesai spalvą, kuri prilygsta LED lemputėms, iki 5500 kelvinų.

Xenon sistemai, siūlytumėme Osram Night Breaker Laser Xenarc lempučių seriją. Šios lemputės suteikia iki 250% daugiau ryškumo bei iki 250m toliau apšviečia kelią. Efektas tikrai puikus.

Taip pat jeigu jūsų automobilis turi halogeninę šviesų sistemą, galite įdiegti xenon diegimo komplektą.

Atnaujinkite savo žibintų sistemą į LED

LED yra viena ryškiausių ir ilgaamžiškiausių apšvietimo sistemų automobiliuose. Led lempučių yra ne tik pakeisti įvairaus tipo halogenines lemputes, tačiau yra LED lemputės, kurios skirtos pakeisti xenon sistemas į LED.

Kokie pliusai būtų LED sistemos?

  • Aiškesnis kelio matymas.
  • Ryškesnis šviesos srautas.
  • Ilgesnis atstumo matymas.
  • Ilgesnis tarnavimo laikas.
  • Mažiau reikalauja elektros energijos, mažiau naudojama akumuliatoriaus ir generatoriaus energijos.
  • Momentiškai greitas lemputės įsijungimas.
  • Išvaizdumas bei modernumas.

Minusai būtų tokie, kad jeigu jūsų automobilyje nenumatyta LED apšvietimo sistema, gali būti problemų su technine apžiūra ar patikrose keliuose. Todėl reikėtų įsivertinti atsakingai.

Taip pat diegiant LED sistemą, reikėtų rinktis kokybiškas lemputes, kurios neakintų kitų, bei susireguliuoti žibintų aukštį, jeigu šviečia per aukštai. Geriausias variantas, jeigu žibintai yra lęšiniai, tai tuo pačiu šviesos srautas yra labiau sufokusuotas ir lęšis suteikia šviesai sklidimo kampą, kuris tuo pačiu apsaugo nuo kitų eismo dalyvių akinimo.

Jeigu neivienas būdas vistiek nepadeda, galbūt reikia keisti žibintų reflektorius.

Jeigu viską bandote, tačiau automobilio žibintai vistiek šviečia silpnai naktį, tikriausiai reikėtų keisti žibintų reflektorius. Jeigu jie jau išdegę ir seni, tai labai stipriai sumažina šviesos perdavimą. Pasitikrinti galima vizualiai apžiūrėjus arba išėmus lemputę jeigu tai lęšinis žibintas apčiuopti pirštu arba tiesiog patikėti patikrą bei remontą specialistams jei žibintai to reikalauja.

Tikimės, kad radote tinkamą sprendimą 🙂

Saugaus kelio jums!

Parašykite komentarą

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

X